YILDIZNAME
 

YILDIZNAME

falciara.com · 2014. Şubat 21. · 5955 defa okundu

Yıldızname‘yi yıldız ve burçlar ile ilgili bir bilim olarak nitelendirebiliriz. Astroloji bilimi ile de çok yakın ilişkilere sahip olan yıldızname medyumlar tarafından ele alındığında çok daha detaylı bir şekilde incelenebilen fal ve yorum türü olarak karşımıza çıkıyor.

Yıldızname ve yıldıznamenin günlük hayatta yol gösterici olarak kullanımı çok eski çağlara dayanmaktadır. Yıldızname Türk-İslam felsefesinde de hayat bulmuş ve Osmanlı Devleti döneminde büyük ölçüde gelişim göstermiştir. Bu dönemde çok popüler olan yıldızname için, önemli padişahların özel medyum tuttukları da bilinmektedir. Bazıları tarafından ilim olarak lanse edilmese de yıldıznamenin kabul görmüş bir ilim olduğunu belirtmekte fayda var ve uzmanlar bu ilmin hastalık tedavilerinde de kullanılabileceğini belirtiyorlar.

Yıldızname ile yıldızların hareketine göre kişilerin geçmiş ve geleceği ile ilgili kesin de olmasa yakın bilgiler elde edilebiliyor. İnsan hayatında neler olmuş ve neler olacak gibi soruların cevabı yıldızların konum ve hareketlerine göre yorumlanabiliyor.Yıldızların hareketi insan sağlığını, karakterini, kişiliğini ve farklı durumları büyük ölçüde etkiliyor. Bu işin uzmanı olan medyumlar ve astrologlar tarafından yapılan yorumlar faydalı ve yol gösterici olabiliyorlar.

Yıldızname yorumlarında Ebced hesabı da kullanılabiliyor. Ebced hesabı, alfabetik bir sayı sistemini kullanarak, kelimelerin sayısal değerini hesaplamaktır. Harflerin tekabül ettiği değerleri bir arada özel şekilde birleştirerek bir olayın oluş tarihini belirtmeye 'ebced hesabıyla tarih düşürmek' veya daha kısaca 'tarih düşürmek' adı verilir.

Yıldızname yüzyıllardır başarılı bir şekilde insanoğlunun hayat akışını ve hayatındaki dönüm noktalarını belirlemekte kullanılmış ve verilen kararlar için doğru zamanlamayı yapmamızda bizlere yardımcı olmuştur.

 
 
 
 
Yeşim
ÇEVRİMİÇİ
 
Yedi yaşımdan beri hislerimin farkında olarak yaşıyorum. Kendimi geliştirmek, hislerimi daha iyi yönlendirmek için Kuantum ve Astroloji eğitimleri aldım. Özellikle Kahve Falı ve Rüya Tabirleri konularına yönelerek bu konularda kendimi daha fazla geliştirdim.
Elya
 
Merhaba ben Elya, 15 yıldır Tarot Falı bakmaktayım. Tarot Falını yıllar önce Hindistanlı bir bayandan öğrendim. Zaman geçtikçe de bu yeteneğimi ilerlettim.
ŞUANDA MEŞGUL
Sevgican
 
Merhaba ben Sevgican, Çok küçük yaşlardan itibaren ruhsal algımın açıklığı herkesin dikkatini çeken bir durumdu. İlerleyen yaşlarımda ise bununla ilgili eğitimlere devam ettim.
ÇEVRİMDIŞI
Güven
 
Adım Güven, Kafkasya kökenliyim. 1995 yılından beri fal bakmaktayım. Falcılık konusunda uzun araştırmalardan yaptım. ilk önceleri deneme olarak fal bakmaya başladım. Daha sonraları da baktığım falların insanlar tarafından taktir toplaması benim hayatımda bu işe atılmamı sağladı.
ÇEVRİMDIŞI
Ayça
 
Merhaba ben Ayça, Altıncı hisleri kuvvetli bir çocuktum… Annem sayesinde Tarot ile tanıştım.
ÇEVRİMDIŞI
Işık
 
Merhaba, ben Işık… Bu ismi taşıyorum çünkü Evrendeki misyonum karanlığın sadece ışıksızlık olduğunu herkese gösterebilmek.
ÇEVRİMDIŞI
Asra
 
Sence bu bir tesadüf mü hayır değil...Meleklerin bizi buluşturması yüksek ihtimal görünüyor.
ÇEVRİMDIŞI
Selin
 
Merhaba ben Selin, Bu yola çıkalı tam 15 yıl oldu.
ÇEVRİMDIŞI
 
 
 
 

Falcı Ara - İsveç  |  Falcı Ara - Norveç  |  Falcı Ara - Danimarka


© Bu web sayfasının ve kullanılan sistemin tüm hakkları saklıdır.

 

tarot falı, astroloji, kahve falı, medyum, rüya tabiri, yıldızname, iskambil falı, su falı, katina falı, melek kartları, reiki, yorum, burçlar, telepati, aşk falı, evlilik yıldızı