TELEPATİ NEDİR?
 

TELEPATİ NEDİR?

falciara.com · 2014. Şubat 22. · 4543 defa okundu

İnsanlarda, zamanla körelmiş olduğu belirtilen bu yeteneğin aslında herkeste değişik ölçülerde bulunduğu ve çeşitli egzersizlerle geliştirilebileceği ileri sürülür. Telepati ya da uzaduyum bireyler arasında bilinen beş duyunun yardımı olmaksızın gerçekleşen bilgi aktarımıdır.

Paranormal olaylar olarak kabul edilen Telepati aslında duyu ötesi algı adıyla bilinen yeteneklerdir.

Telepati duyu dışı algılama yoluyla düşünce, fikir, duyum veya imajların aktarılmasını sağladığı ileri sürülen tesir irtibatıdır.

Oldukça yakın bir zamana kadar Telepatinin bir çeşit manyetik yada elektriksel etki olduğu düşünülüyordu. Oysa bunun böyle olmadığı deneylerle ispatlandı. Bir kere elektriksel enerjinin uzaklık arttıkça zayıflaması gerekir. Ama duyuötesi algılama uzaklıktan etkilenmez.

Telepatide, alıcı ve verici olmak üzere en az iki kişi vardır. Tesiri gönderen ya da düşüncesini yayan, gönderen kimseye verici, gönderileni almaya çalışan kişiye alıcı denir. Telepati yeteneğine sahip bazı ” alıcı” telepatların diğer insanların zihinlerini okuma yeteneği olduğu söylenir.

Parapsikologlar telepati deneyleri sonuçlarında şu saptamalarda bulunmuşlardır:

  • Telepati yer ve zamanla sınırlanamaz.
  • Vericinin aktifliği (konsantrasyonu) ve alıcının pasifliği başarıyı etkiler.
  • Hayvanlar ve bitkilerde de telepati yetenekleri mevcuttur.
  • Birbirine hissi bağları bulunan (anne ve çocuk, iki sevgili vs.) kimselerde sonuçlar daha başarılıdır.

Parapsikologlar araştırmalarında telepati fenomenini çeşitli türler altında ele alırlar: 

  • Gizli ya da gecikmeli telepati: Tesirin gönderilmesi ile alınması arasında belirli bir sürenin geçtiği, yani alıcının gecikmeli olarak aldığı enformasyon aktarımı.
  • Prekognitiv telepati: Bir kimsenin zihinsel durumunun geleceği hakkında edinilen enformasyon aktarımı.
  • Hareki ya da heyecansal telepati: Uzaktan etkileme olarak da bilinen, bir kimsenin hareketlerine ilişkin duyum aktarımı.
  • Yüksek şuur (üst şuur) telepatisi: Yüksek bilgiler ve ortak bilgelik için yüksek şuur haline geçiş sözkonusudur.

Araştırmacılar Avusturalya’daki bazı orman kabilelerinin beş duyu dışında bir iletişim yöntemi kullandıklarını bildirmektedir. Bu araştırmacılardan biri olan Alexander Markey, Yeni Zelanda’lı Maori’lerin günümüzde hala telepati kullanarak iletişim sağlayabildiklerini yazmış olduğu bir kitabında dile getirmektedir.

Telepati popüler kültürde bir fal bakma yöntemi olarak kullanılmaktadır. Kişilerin görmek yada hissetmek istemedikleri yada korktukları bilgileri uzman bir telepata aktarması ile bir çok şey günyüzüne çıkabilir. Birşeyi bilmememiz yada görmemezlikten gelmemiz o şeyin olmadığı ve bizi üzmeyeceği anlamına gelmez. Telepat tarafından yorumlanan bu bilgiler sayesinde hayatımızı çok daha güzel bir şekilde yönlendirebiliriz.

 
 
 
 
Efruz
ÇEVRİMİÇİ
 
Geçmişin, şimdin ve geleceğin şu anın içinde. Aradığın cevap için sorunu sorman yeterli.
Gamze
ÇEVRİMİÇİ
 
Merhaba ben Gamze, Bulgaristan göçmeniyim. 22 yıldır kahve falı bakmaktayım. Annemden el alarak bu işe başladım.
Ece
ÇEVRİMİÇİ
 
Duru görüm ile 15 yıldır kartlarımı konuşturup insanların hayatına dokunuyorum.
Elya
 
Merhaba ben Elya, 15 yıldır Tarot Falı bakmaktayım. Tarot Falını yıllar önce Hindistanlı bir bayandan öğrendim. Zaman geçtikçe de bu yeteneğimi ilerlettim.
ÇEVRİMDIŞI
Ayça
 
Merhaba ben Ayça, Altıncı hisleri kuvvetli bir çocuktum… Annem sayesinde Tarot ile tanıştım.
ÇEVRİMDIŞI
Işık
 
Merhaba, ben Işık… Bu ismi taşıyorum çünkü Evrendeki misyonum karanlığın sadece ışıksızlık olduğunu herkese gösterebilmek.
ÇEVRİMDIŞI
Selin
 
Merhaba ben Selin, Bu yola çıkalı tam 15 yıl oldu.
ÇEVRİMDIŞI
İkra
 
Merhaba Sevgili danışanlarım, 20 yıldır tarot, kahve falı, duru görüm ve aldığım eğitimlerle birçok insanın hayatına ışık oldum.
ÇEVRİMDIŞI
 
 
 
 

Falcı Ara - İsveç  |  Falcı Ara - Norveç  |  Falcı Ara - Danimarka


© Bu web sayfasının ve kullanılan sistemin tüm hakkları saklıdır.

 

tarot falı, astroloji, kahve falı, medyum, rüya tabiri, yıldızname, iskambil falı, su falı, katina falı, melek kartları, reiki, yorum, burçlar, telepati, aşk falı, evlilik yıldızı