BATIL İNANÇLARIMIZ VE GÜNÜMÜZDE UYGULAMA YÖNTEMLERİ
0888 233 03 03
4 TL/dk. 18 yaş üstü
 
 
 

BATIL İNANÇLARIMIZ VE GÜNÜMÜZDE UYGULAMA YÖNTEMLERİ

Elya · 2019. Ekim 10. · 1981 defa okundu

Sevgili takipçilerim; Geçmişten bu yana kadar uzanan bazı batıl inançlarımız vardır. Batıl inanç demek; mantığın kabul etmediği, gerçek bir sonucu kanıtlanamamış inançlara denilmektedir.

Her ülkeye, memlekete göre değişiklik gösteren bu inançların temeline indiğimizde bize neler getirebileceğini görmüş oluruz. Bazı yerlerde uğursuzluk diye adlandırılan figürlerin aslında tam tersi olarak bize uğur, şans, bereket ve aşk getirdiğini hepimiz bilmekteyiz.

Günümüzde geçmişten gelen ve halen inancımızı kaybetmediğimiz kalıplaşmış batıl inançlar vardır. Bunların başında kara kedinin önümüzden geçmesi, gece sakız çiğnenmesi, bir yere girerken önce sağ ayakla basılması, gece tırnak kesilmemesi gibi birçok inanç vardır ancak ne olursa olsun buna inanan insanlara da saygı duymamız gerekmektedir. Şimdiye kadar belki de yanlış bildiğimiz bazı konuların aslında hiç te o kadar kötü olmadığını sizlere kısaca anlatmaya çalışacağım. Özellikle evimizde astığımız tabloların ya da dekor amaçlı kullandığımız objelerin bize nasıl bir enerji verdiği hakkında biraz bilgi vermeye çalışacağım. Bilgeliği, parayı, başarıyı, gücü, dikkat odaklı çalışmanın sırrını bize sunan figürleri sizlerle paylaşacağım. Bunların başında özellikle hayvan figürleri gelmektedir.

Baykuş figürü

Günümüzde farklı ülkelerde Baykuş figürü değişik şekillerde yorumlanırken, genel olarak Baykuşun bolluk ve bereket getirdiğine, aklın, iradenin sembolü olduğuna inanılmaktadır. Bazı bölgelerde işte uğursuzluk getirdiğine inanılsa da, Baykuş figürü parayı temsil etmektedir. Evimizin ışık alan ve devamlı enerji hareketliliği olan bir odasına ya da iş yerimizde kasaya yakın bir yerde veya iş anlaşmaları yaptığımız yerde bulunmalıdır. Bu şekilde kullandığımız sürece para akışımız çok kısa sürede hızlanacaktır. Bunun yansıra Baykuş bilgeliği, aklı, zekiliği, odaklanmayı da temsil ettiği için çocuklarımızın odasında çalışma masasının yakınında ya da üstünde mutlaka bulundurulmalıdır. Bu şekilde çocuğumuz ders çalışırken algıları daha fazla açık olacaktır.

At figürü

At asaleti, sadık bir dostu ve gücü temsil ettiği için ev ya da iş yerimizde mutlaka At figürü bulundurmamız gerekmektedir. Ev ya da iş yerimizin kapısından içeri girdiğimizde hemen göze çarpacak bir yere konulmalıdır. Geçmişten bu yana At figürünün özellikle kişisel alanda büyük ölçüde güç verdiği, zenginliği çağırdığı bilinmektedir. Baykuş figürü gibi At figürü de karanlık bir yerde değil, dikkat çekecek ve ışık alan bir yere konulmalıdır.

At nalı

At nalı çok uzun yıllar öncesine dayanan zenginliğin işareti olarak adlandırılır. Özellikle ev ya da iş yerimizin kapısının tam üstüne, nallar yukarıya doğru bakacak şekilde asılmalıdır. Nalların yukarı doğru olmasının sebebi ise evrenden para enerjisini alıp, ev içine aktarmasıdır. Yolda gördüğümüz ya da eski diyerek yüzüne bile belki bakmadığımız At nalının aslında evimize ne kadar büyük parayı çağıran bir figür olduğunu unutmamalıyız.

Çalı süpürgesi

Ev ya da iş yerimizi kötü enerjilerden uzak tutmak adına yapılacak en basit ve etkili yöntemlerden birisi olan süpürgeyi kapımızın arkasında tutmamız yeterli olacaktır. Kapımızın önünün her daim temiz olması, eve girecek para enerjisini hızlandıran bir unsurdur ve bu yüzden bu süpürge ile kapımızın önünü süpürüp, kapının arkasında bulundurmalıyız. Ev değiştirmek istediğimizde, bu süpürgeyi yeni evimize götürmemeliyiz, yeni süpürge almalıyız çünkü yeni evimize yeni enerjiler yüklemek adına doğru bir eylemdir.

Sarımsak

Sarımsak ev ya da iş kapımızdan içeri girdiğimizde sağ tarafına asılması gerekmektedir. Bu şekilde hem nazardan korunur hem de bereketimizi arttırabiliriz. Evimize dışardan gelen negatif enerjilerin evimize giremeden dış dünyada kalmasında büyük etkisi olmaktadır. Özellikle iş yerimizin bereketi için de ya kasaya yakın bir yere ya da iş yerinin kapısına mutlaka asılmalıdır. Bunu yaptığımızda en kısa sürede bereketimiz artacaktır.

Ayna

Ayna evimizin olmazsa olmazlarındandır fakat aynayı doğru yerde kullandığımız zaman faydasını görmekteyiz. Aksi takdirde vazgeçilmezimiz olan ayna bize kötü enerji verebilir. Ev kapısından içeri girdiğimizde hemen karşı duvarda ayna kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunun nedeni ise dışardan gelen pozitif enerjilerin aynaya çarpıp geri dönmesi muhtemeldir. Koridorda kullanılacaksa, sağ ya da sol duvara asılmalıdır. Ayrıca wc nin kapısına da küçük bir ayna asmalıyız, bu şekilde de evin para enerjisini hareketlendirmiş olacağız. Bunun yanı sıra yemek masasını görecek şekilde de ayna asılmalıdır. Yemek yenen yerde yani evin bereketini simgeleyen eşyanın masanın önünde olduğunda bereketiniz artacaktır.

Akvaryum

Evimizde akvaryum bulundurmamız, parasal anlamda çok önemli bir etkendir. Bunun nedeni ise akvaryumun içinde hem balık hem de devamlı hareket halinde olan su vardır. Evimizde ya da iş yerimizde akvaryum olduğu sürece durağan ilerleyen işlerimiz hareketlenecek, bereketimiz artacaktır. Özellikle yatak odamızda ya da evimizde en çok kullandığımız, daha fazla vakit geçirdiğimiz odada bulundurmamız gerekmektedir.

Nazar boncuğu

Dünyada mistik kötü güçlere, kem gözlere, nazara karşı en yaygın korucu olarak nazar boncuğunun evimizde kullanılmasının etkili olduğu bilinmektedir. Kem göz, kötü enerji bakışları dediğimiz şeyin kıskanma ve içten içe imrenmek gibi duygulardır. Uzun yıllardır evimizde, özellikle kapı girişlerine, korunmak adına çocuklara ve kendimize de nazar boncuğu takmaktayız. Mavi rengin üstüne göz figürü olan bu boncuklara bazı insanlar inanmakta zorlanmaktadırlar ancak mavinin enerjisi, dışardan gelen kötü enerjileri geri çevirme özelliği olduğu için evimizde bulundurmak bize hiçbir şekilde negatif bir enerji yüklemez. Nazar boncuğu gibi bebek ayakkabısı da kapının üzerine asılabilir.

Kara kedi

Yıllardır kara kedi görmenin ya da önümüzden geçmesinin uğursuzluk getirdiğine inanılır. Bu inanış aslında tamamen yanlıştır. Uzun yıllar önce aslında kara kedi şans getiren bir kedi türü olarak bilinirdi ve kutsal sayılırdı ancak inanışlar, kutsal sayılan birçok şeyin zamanla kulaktan dolma hurafelerle şans olmaktan çıkıp, şanssızlık olarak adlandırılmıştır. Sadece siyah olmasından ve bakıldığında ürpertici bir görüntüsü olan bu canlının bizim üzerimizde kesinlikle kötü bir enerjisi olmamaktadır. Yaradan’ın yarattığı hiçbir canlı insanlar adına uğursuzluk vermediğine bilincinde olmalıyız.

13 rakamı

13 rakamının uğursuzluk getirdiği inanışının kökeni Olimposlu’lara göre, dünyayı yöneten Tanrılara kadar dayanmaktadır. Bu durumun nerden ortaya çıktığı ise kısaca şöyledir; İyilik tanrısı Balder bir yemek düzenler ve bu davete 12 tane tanrı davet edilir ancak yalan ve hile tanrısı olan Loki davet edilmemesine rağmen yemeğe katılır ve iyilik Tanrısı Balder’i de öldürür. Bundan dolayı 13 rakamı istenmeyen, olumsuz şartları doğuran bir sayı olarak algılanmıştır. Buna halen bir çok ülkede inanılır ancak öyle bir uğursuzluk durumu yoktur. Şimdiye kadar hiç kimsenin 13 rakamı ile ilgili görülmüş ve hissedilmiş bir kötülüğü yoktur.

Bunların dışında tek başına kadın, erkek, hayvan figürleri, üzüntüyü, kederi, yalnızlığı ifade eden heykel ya da tabloları kesinlikle evimizde bulundurmamalıyız. Bunun en büyük sebebi, o figürdeki kötü enerjiyi evimize ve kendi bedenimize yaymasıdır ve böylelikle ya devamlı yalnız kalırız ya da her daim keder, üzüntü ve acı bizimle olur. Evimizdeki her eşya bizi ve evimizi olumlu ya da olumsuz etkilediğini düşünerek hareket edersek bereketimizi, mutluluğumuzu, huzurumuzu her daim sabit tutabiliriz. Bunu yapmak için de keyifli, su ile bağlantılı (şelale, deniz manzara resmi, göl kesinlikle olmamalıdır çünkü göl suyu çok fazla hareketli olan bir su değildir bu durum evimizde durağanlığa yol açabilir.)  Mutlu aile ya da çocuk figürleri, çift melekler ya da hayvan figürleri bulundurmalıyız.

Batıl inançlarınızın hayatınız üzerindeki etkilerini öğrenmek isterseniz uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

 

 

 

 
 
 
 
Yeşim
 
Yedi yaşımdan beri hislerimin farkında olarak yaşıyorum. Kendimi geliştirmek, hislerimi daha iyi yönlendirmek için Kuantum ve Astroloji eğitimleri aldım. Özellikle Kahve Falı ve Rüya Tabirleri konularına yönelerek bu konularda kendimi daha fazla geliştirdim.
ÇEVRİMDIŞI
Sevgican
 
Merhaba ben Sevgican, Çok küçük yaşlardan itibaren ruhsal algımın açıklığı herkesin dikkatini çeken bir durumdu. İlerleyen yaşlarımda ise bununla ilgili eğitimlere devam ettim.
ÇEVRİMDIŞI
Güven
 
Adım Güven, Kafkasya kökenliyim. 1995 yılından beri fal bakmaktayım. Falcılık konusunda uzun araştırmalardan yaptım. ilk önceleri deneme olarak fal bakmaya başladım. Daha sonraları da baktığım falların insanlar tarafından taktir toplaması benim hayatımda bu işe atılmamı sağladı.
ÇEVRİMDIŞI
Elya
 
Merhaba ben Elya, 15 yıldır Tarot Falı bakmaktayım. Tarot Falını yıllar önce Hindistanlı bir bayandan öğrendim. Zaman geçtikçe de bu yeteneğimi ilerlettim.
ÇEVRİMDIŞI
Ayça
 
Merhaba ben Ayça, Altıncı hisleri kuvvetli bir çocuktum… Annem sayesinde Tarot ile tanıştım.
ÇEVRİMDIŞI
Asra
 
Sence bu bir tesadüf mü hayır değil...Meleklerin bizi buluşturması yüksek ihtimal görünüyor.
ÇEVRİMDIŞI
Selin
 
Merhaba ben Selin, Bu yola çıkalı tam 15 yıl oldu.
ÇEVRİMDIŞI
Hazal
 
Merhaba, Yıllar önce gördüğüm rüyaların çıkması ve hissettiklerimin netlik kazanmasıyla bu işi yapmaya karar verdim.
ÇEVRİMDIŞI
 
 
 
 

Falcı Ara - İsveç  |  Falcı Ara - Norveç  |  Falcı Ara - Danimarka


© Bu web sayfasının ve kullanılan sistemin tüm hakkları saklıdır.

 

tarot falı, astroloji, kahve falı, medyum, rüya tabiri, yıldızname, iskambil falı, su falı, katina falı, melek kartları, reiki, yorum, burçlar, telepati, aşk falı, evlilik yıldızı